SPOTKANIE OPŁATKOWO-NOWOROCZNE

 

Rok 2022 uważamy za zamknięty, przynajmniej jeśli idzie o działalność statutową Regionu. Doroczne spotkanie opłatkowo-noworoczne zorganizowaliśmy 21 grudnia w restauracji „Teatralna” w Radomiu.

Miało ono szczególny wymiar, ponieważ wziął w nim udział Prezydent Sekcji Polskiej IPA – kol. Piotr Wójcik. Jego obecność, oprócz wymiaru czysto koleżeńskiego, wiązała się z oficjalnym wręczeniem najwyższego „ipowskiego” odznaczenia – medalu Za zasługi dla Sekcji Polskiej IPA, który pośmiertnie został przyznany nieodżałowanemu Adamowi Bajbakowi. Medal przyjęła wdowa – Jola Sowa, która od lat posiada również tytuł Zasłużonej dla Sekcji Polskiej IPA jako osoba wspierająca naszą działalność statutową. Kol. Mirosław Karpiński otrzymał z kolei od Prezydenta certyfikat 10-lecia członkostwa w IPA.

Łamanie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń świąteczno-noworocznych poprzedzone było krótkim podsumowaniem naszej działalności w mijającym roku i zarysowaniem planów na rok 2023. To będzie ważny rok, bowiem już w połowie stycznia wybierzemy nowe władze Mazowieckiej Grupy Wojewódzkiej, a w czerwcu planujemy międzynarodową galę obchodów 25-lecia naszego Regionu.

Z zaproszenia na spotkanie skorzystało około 30 osób. Byli z nami również Zasłużeni dla SP IPA – wspomniana wyżej Jolanta Sowa, Paweł Drzewiecki, Stefan Grzywacz, Anna Miller.

Prezydium Regionu IPA Radom życzy wszystkim zdrowia i pokoju w nowym 2023 roku.

 

Tekst Krzysztof Kapturski

Zdjęcia: Marek Skóra

 

  

  • Mirek
  • Jola
  • ogolne1
Copyright 2023 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon