OBCHODY V REGIONALNEGO ŚWIĘTA POLICJI 2013 W PŁOŃSKU

 

W dniu 19 lipca 2013 r. w Płońsku już po raz piąty odbyły się obchody Regionalnego Święta Policji zorganizowane przez płoński Region IPA. W uroczystościach wzięły udział delegacje policjantów-członków IPA z dziewięciu krajów Europy: Litwy, Łotwy, Mołdawii, Czech, Irlandii, Islandii, Anglii, Węgier i oczywiście Polski. Gościnnie w tym roku Święto Policji obchodził u nas współpracujący z Płońskiem śląski Region IPA Zawiercie.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się powitaniem delegacji w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Płońsku. Powitania dokonał Prezydent Sekcji Polskiej IPA Arkadiusz Skrzypczak oraz Przewodniczący Regionu IPA w Płońsku Jarosław Lasecki. Obecni byli przedstawiciele władz miejskich, gminnych i powiatowych oraz delegacje służb mundurowych. Nie zabrakło również kapelana płońskiej policji ks. kanonika Edmunda Makowskiego. W części artystycznej wystąpiła młodzieżowa orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Jońcu. Po oficjalnym powitaniu odbyła się parada ulicą Płocką do Rynku. W paradzie oprócz orkiestry i zaproszonych delegacji wzięli udział rycerze ze Szkoły Rycerskiej w Golubiu Dobrzyniu, jeźdźcy z I Pułku Szwoleżerów Gwardii Cesarza Napoleona i motocykliści z Sekcji Motocyklowej Regionu IPA Płońsk. VIP-ów przewiózł specjalny konny pojazd zaprzęgowy typu „planwagen”. Następnie goście udali się do leśniczówki TUSTAŃ w gminie Naruszewo, gdzie przygotowano dla nich poczęstunek grillowy. Mogli tam również podziwiać pokazy walk rycerskich w wykonaniu rycerzy z Golubia-Dobrzynia, popisy jazdy konnej w wykonaniu jeźdźców gwardyjskich, wzięli udział w konkursie ujeżdżania elektronicznego byka oraz odbyli szybki kurs gry w golfa. Wieczorem delegacje wzięły udział w uroczystej kolacji w hotelu MARTEX w Płońsku. Podczas kolacji miały miejsce wystąpienia okolicznościowe gości i gospodarzy, była wymiana pamiątek i prezentów no i oczywiście integracyjna biesiada przy muzyce dyskotekowej do późnych godzin nocnych.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Płońsk wyraża serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Miasta Płońsk Andrzejowi Pietrasikowi, Staroście Płońskiemu Janowi Mączewskiemu, Wójtowi Gminy Płońsk Aleksandrowi Jarosławskiemu, Wójt Gminy Naruszewo Beacie Pierścińskiej, Dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Płońsku Mariuszowi Wrzesińskiemu, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku Elżbiecie Wiśniewskiej, Komendantowi Straży Miejskiej w Płońsku Bogdanowi Lewandowskiemu oraz innym instytucjom, organom samorządowym i współpracującym z Regionem przedsiębiorcom za nieocenioną pomoc organizacyjną w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. (tekst Zbigniew Kaniak, zdjęcia na www.ipaplonsk.cba.pl).  

Copyright 2020 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon