MOTOCYKLIŚCI Z SEKCJI MOTOCYKLOWEJ REGIONU IPA PŁOŃSK OFICJALNIE ROZPOCZĘLI KOLEJNY SEZON

 

W niedzielę dnia 13 kwietnia 2014 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie trzeciego sezonu działalności Sekcji Motocyklowej Regionu IPA Płońsk. W uroczystościach wziął udział Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik, Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski i Wicestarosta Powiatu Płońskiego Andrzej Stolpa.

Impreza rozpoczęła się uroczystą mszą w kościele św. Michała Archanioła przy ul. Płockiej w Płońsku, odprawianą przez ks. kanonika Edmunda Makowskiego – Zasłużonego dla IPA Sekcja Polska, przy udziale ks. proboszcza Marka Zawadzkiego i ks. Leszka Woźnickiego. Motocykliści modlili się o szybki powrót do zdrowia dwóch swoich kolegów: Stanisława i Romana. W swym wystąpieniu Przewodniczący Regionu IPA Płońsk Jarosław Lasecki wskazał na istotną przewagę samochodu nad motocyklem. Statystyki policyjne świadczą jednoznacznie o tym, że motocykliści są na samym końcu listy sprawców tragicznych zdarzeń na drodze. Przed nimi są kierowcy samochodów osobowych, ciężarowych, rowerzyści i piesi. Większość motocyklistów to doświadczeni kierowcy, posiadacze praw jazdy wielu kategorii. Apelował też, aby nie dawać przyzwolenia młodym motocyklistom na popisy na drogach publicznych. Do pokazów mogą służyć np. lotniska i specjalne tory. Na koniec życzył członkom Sekcji tyle samo powrotów ile wyjazdów. Po mszy ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia kilkudziesięciu motocykli ustawionych na parkingu wzdłuż parafii. Następnie odbyła się parada motocyklistów ulicami miasta w asyście strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słoszewie. Po paradzie motocykliści, członkowie Zarządu Regionu IPA Płońsk oraz zaproszeni goście spotkali się w restauracji „CYNAMON” w Skrzynkach na wspólnym obiedzie.

Zarząd Regionu IPA w Płońsku składa serdeczne podziękowanie proboszczowi parafii św. Michała Archanioła w Płońsku ks. Markowi Zawadzkiemu, ks. kanonikowi Edmundowi Makowskiemu, Burmistrzowi Miasta Płońsk Andrzejowi Pietrasikowi, Wójtowi Gminy Płońsk Aleksandrowi Jarosławskiemu, Komendantowi Straży Miejskiej w Płońsku Bogdanowi Lewandowskiemu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słoszewie za pomoc organizacyjną w realizacji programu imprezy.

 

(tekst i zdjęcia – Zbigniew Kaniak. Więcej zdjęć na www.ipaplonsk.cba.pl)

 

  • IMG_5218_1600x1200
  • IMG_5241a_1600x1200
  • IMG_5249a_1600x1200
  • IMG_5262_1600x1200
  • IMG_5308_1600x1200

Copyright 2020 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon