OSTATNIE POŻEGNANIE KOL. ZBYSZKA SOBIERAJSKIEGO 18 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

 

W chwilach takich, jak ta, pewny jestem tylko jednego, że Bóg nie mógł już dłużej czekać. Dlatego właśnie tak niespodziewanie zabrał nam Zbyszka Sobierajskiego.

Tym razem pewnie nawet On sam nie zdążył się do takiego obrotu spraw przygotować. Żył szybko, myślał szybko, a mówił jeszcze szybciej. Czasem aż trudno go było zrozumieć. Ale mówił z sensem, a nie po próżnicy.

Człowiek wielu talentów. Wszędzie Go było pełno. Wieloletni policjant (praktycznie wszystkich rodzajów służby), związkowiec, członek zarządu KKOP w komendzie wojewódzkiej, "ipowiec" Regionu IPA Radom. Nie wytrzymał na emeryturze i zmienił mundur podkomisarza na mundur komendanta Straży Miejskiej w Szydłowcu. Ostatnio zaś, pod koniec września, widziałem Go, jak się okazało po raz ostatni, na pikniku strzeleckim w podradomskim Piastowie, jako pracownika ochrony portu lotniczego Radom. Nasze namioty wystawowe stały naprzeciwko siebie. Znów była okazja do rozmów, pamiątkowych zdjęć.

Zbychu - kiedy trzeba było - dzielnie wspomagał nas w statutowej działalności stowarzyszenia, a kiedy można było – integrował i bawił się z nami, często jako dusza towarzystwa.

Przeżył z sensem 58 lat. Dobrze, że część sensu Jego życia na zawsze zostanie z nami. Dobrze, że Jego nazwisko i geny nie znikają z szeregów Policji. Ma kto kontynuować Jego misję.

Szkoda, że nie będzie mógł się wykazać swoim zaangażowaniem w przygotowanie przyszłorocznych obchodów 20-lecia Regionu IPA Radom.

Zbychu, będziesz żył nadal w naszej wdzięcznej pamięci. Odpoczywaj w pokoju!

W imieniu Prezydium i wszystkich członków Regionu Radom Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA składam szczere kondolencje pogrążonej w żalu Rodzinie i bliskim naszego Kolegi.

 

Krzysztof Kapturski

Przewodniczący

Regionu IPA Radom

 

 

  • Sobierajski_Zbigniew_Karol
Copyright 2020 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon