REGION IPA RADOM MA JUŻ 20 LAT!

 

Dwie dekady. Dużo i mało jednocześnie. Dużo w polskich realiach. Mało, gdy przypomnieć, że organizacja istnieje od 1950 roku. Rocznica może i „porcelanowa”, ale z pewnością Region IPA Radom podwaliny ma już solidne.

Komitet organizacyjny obchodów postawił sobie śmiałe cele, aby uroczyste obchody jubileuszu uzyskały należną im rangę.

Pierwszego dnia, w piątek 20 kwietnia, uroczysta gala została połączona z otwartym, charytatywnym koncertem disco polo, w czasie którego rodzice chorego, wymagającego stałej opieki i rehabilitacji 13-letniego Szymka, sprzedawali symboliczne cegiełki – wejściówki. Członkowie IPA zebrali datki w ramach zbiórki koleżeńskiej. Koncert odbył się w Klubie Muzycznym Strefa G2 w Radomiu. Dzięki wsparciu naszych niezawodnych sympatyków, posiadaczy godności „Zasłużony dla Sekcji Polskiej IPA” z firmy Goliat Security, uczestnicy koncertu mogli bawić się przy przebojach disco-polowych sław. Grali dla Szymka (i dla nas): Weekend, Bayer Full, Skaner, Quest, Marcin Siegieńczuk, Defis, Masters i Dbomb. W czasie koncertu przekazaliśmy rodzicom chłopca symboliczny czek na kwotę 1 170 zł. Tyle trafiło do ipowskiej puszki, ale były też deklaracje przelewów na konto fundacji, która opiekuje się bohaterem koncertu i wpłaty do puszki rodziców od naszych zasłużonych.

Gala rocznicowa została uświetniona przez Prezydenta Sekcji Polskiej IPA – kol. Fryderyka Orepuka, Pana Leszka Ruszczyka, który od lat (niegdyś jako wicemarszałek województwa mazowieckiego, a obecnie jako poseł na Sejm RP) wspiera nasze stowarzyszenie zwłaszcza w zakresie promocji Mazowsza i Radomia, szefa współpracujących z nami mazowieckich związkowców policyjnych – podinsp. Dariusza Brzezickiego, zagranicznych ipowców z Litwy, Łotwy i Niemiec, kolegów z Kujawsko-Pomorskiej Grupy wojewódzkiej IPA oraz Regionów działających w ramach Mazowieckiej Grupy Wojewódzkiej. Byli z nami byli przewodniczący Regionu Radom – Jerzy Garbacz i Zygmunt Kot. Były okolicznościowe upominki i wyróżnienia za zasługi dla Regionu Radom.

W sobotę na radomskiej „Koniówce” rodziny policyjne i fani off-roadu mogli wziąć udział w pikniku motoryzacyjnym. Swój sprzęt profilaktyczny wystawił Wydział Ruchu Drogowego KWP. Był radiowóz, motocykl „drogówki” z KMP Radom, symulator jazdy samochodem Żandarmerii Wojskowej, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej w namiocie mazowieckich związkowców, pokaz akcji ratowniczej Straży Pożarnej (rozcinanie wraku pojazdu z zakleszczonymi wewnątrz poszkodowanymi) przy wsparciu załóg ambulansów – quadów ratowników z firmy Deltamed. A do tego – dla odważnych - możliwość przejażdżki po torze w nierobiących sobie nic z wybojów, kolein i wszelkich off-roadowych atrakcji terenówek Teamu 4x4 Radom i historycznych pojazdów wojskowych Stowarzyszenia Grupa Militarna Pilica z Wyśmierzyc. Pobyt na pikniku umilała „policyjna” grochówka z garkuchni oraz kiełbaski ze związkowego rożna. Swoje nowe terenówki prezentowali dilerzy Dacii/Renault Karasiewicz i syn Sp. z o.o. oraz Kii z salonu Plejada.

Pozostaną nam miłe wspomnienia, upominki i okolicznościowa broszura. A przed nami dalsze lata wytrwałej działalności statutowej w Regionie IPA Radom, zgodnie z naszym mottem Servo per Amikeco – Służyć poprzez Przyjaźń.

Dziękuję wszystkim organizatorom i współorganizatorom, przyjaciołom i sympatykom Regionu za umożliwienie godnej oprawy naszego święta.

 

Tekst Krzysztof Kapturski

Zdjęcia Krzysztof Kapturski

 

  • Bayer_Full_gra
  • gala
  • na_gasienicach
  • prezydent
  • przekazanie_czeku
  • ruch_drogowy
  • straz_w_akcji_1
  • straz_w_akcji_2
  • symulator_jednosladu

Copyright 2020 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon