6. OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI IPA W TENISIE STOŁOWYM UWAŻAMY ZA ZAMKNIĘTE!

 

Coś dla ciała, coś dla ducha. Służba w mundurze nie musi kojarzyć się tylko ze stresem, ciągłą dyspozycyjnością, przywiązaniem do służbowej komórki i wszechobecną „papierologią”. Każdy człowiek musi mieć jakąś odskocznię, żeby – cóż tu dużo mówić – nie zwariować, a przy tym, żeby nie przenosić swoich służbowych problemów na łono rodziny.

I tu kłania się sport. Gdy wpada się w rutynę treningów i leje się pot, głowa odpoczywa. To zaś można połączyć z działalnością w strukturach Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, które za jeden z najważniejszych celów postawiło sobie właśnie popularyzowanie aktywności fizycznej.

Nie zamykamy się we własnym policyjnym świecie. Turniej tenisa stołowego od pierwszej edycji miał charakter otwartych mistrzostw. Zapraszaliśmy wszystkie służby mundurowe, również z zagranicy.

Szósta edycja, rozegrana w weekend 8-9 września 2018 roku w radomskiej „budowlance”, zgromadziła łącznie 14 drużyn i 28 zawodników indywidualnych. Liczba tych ostatnich zwiększała się do startu rozgrywek, co w konsekwencji doprowadziło nawet do małego zamieszania w tabeli. Najważniejszy był jednak duch fair play sportowej rywalizacji i integracja uczestników.

Poziom gier jak zwykle wysoki, a nawet można powiedzieć - coraz wyższy. Hala huczała od pokrzykiwań i wiwatów zawodników i kibiców. I o to chodziło!

Byli z nami leśnicy, strażacy, żołnierze. Drużyny policyjne i „ipowskie”. Mundurowi i emeryci. Sportowcy, których trudno posądzać o amatorstwo. Przyjechali m.in. ze Szczecina, Wrocławia, Nowego Sącza, Lublina, Bydgoszczy, a nawet – Nikozji na Cyprze. Cypryjczycy w ubiegłym roku „badali grunt”, a że najwidoczniej organizacyjnie zdaliśmy egzamin – teraz przyjechali we wzmocnionej ekipie. I to chyba nawet dosłownie, bo dokooptował do nich szef nikozyjskich antyterrorystów.

Turniej odbywał się pod patronatem honorowym Prezydenta Sekcji Polskiej IPA, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, Prezydenta Miasta Radomia, Starosty Powiatowego, Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Pomagały nam w organizacji firmy i posiadacze tytułu honorowego Zasłużony dla Sekcji Polskiej IPA, w tym m.in. Tomasz Filipiak (PHILIPIAK Milano), Spedyko, Jolanta Sowa (Asio), Aga Sport, Bingo Spa, DrewMet, Stanisław Grzywacz, Piotr Krzemiński, Adam Jędrzejczyk, Ireneusz Jeżak. Współorganizatorami byli Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. Mazowieckiego oraz Integracyjny Klub Tenisa Stołowego BROŃ Radom. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Wyniki w czubie tabeli:

Turniej indywidualny:

1. KOWAL Artur  Bydgoszcz

2. RAKOWICZ Maciej  Bydgoszcz

3. TSOUDEROS Stavros  Cypr

4. WOŹNIAK Dominik  Nowy Sącz

5. RYBIKOWSKI Przemysław  Wrocław

 

Turniej drużynowy:

1. IPA-ZW NSZZ P Wrocław

2. IPA Kujawsko-Pomorskie (Bydgoszcz)

3. Region IPA Nowy Sącz        

4. Lasy Państwowe Radom      

5. Straż Pożarna Skarżysko Kamienna

 

Puchar fair play ufundowany przez ZW NSZZ P woj. lubelskiego wręczył Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego policyjnych związkowców – kol. Artur Garbacz. Obdarowanym był Marinos Christodoulou z Cypru.

Gratulujemy!

 

Koledzy z Cypru mieli okazję odwiedzić Komendę Wojewódzką Policji (w tym Salę Tradycji), Komisariat Policji w Warce i Komisariat na warszawskim Okęciu. Zachęciliśmy ich do odwiedzenia nas również za rok.

 

Tekst: Krzysztof Kapturski (Przewodniczący Regionu IPA Radom)

Zdjęcia: Krzysztof Kapturski, Zespół Prasowy KWP, Karolina Krawczyk

 

 

  • 20180910_123420
  • 20180910_124235
  • DSC07906
  • DSC07939
  • DSC07987
  • DSC08011
  • Sala_tradycji_1
  • Sala_tradycji_2
  • Wizyta_w_WKS
  • panorama

 

Copyright 2020 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon