TURNIEJ STRZELECKI W PAPROTNI

 

W ubiegłym roku Region IPA Radom nawiązał kontakt z zarządem Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu Sp. z o.o. – członkiem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Mieliśmy pomysł na wspólne zorganizowanie turnieju strzeleckiego. Założenie było takie, aby do udziału w ipowskiej imprezie ściągnąć policjantów w dzień powszedni, w ramach służby. Miała to być okazja do doskonalenia umiejętności strzeleckich, ale i zachęta do wstępowania w szeregi IPA.

Przedstawiciele władz Fabryki Broni chętnie przystali na propozycję. Obiecali, że włączą się w organizację zawodów m.in. poprzez dostarczenie kilku rodzajów broni i amunicji. Pozostała kwestia terminu mistrzostw. Udało się dopiero w tym roku. Imprezę objął patronatem honorowym Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu – insp. Tomasz Michułka, dzięki przychylności którego do udziału w turnieju zaproszono drużyny z komendy wojewódzkiej oraz wszystkich 28 komend miejskich i powiatowych garnizonu. Ostatecznie, 24 maja, na strzelnicy „Cel” w Paprotni pow. Sochaczew stanęło w szranki 17 trzyosobowych drużyn. Policjanci strzelali z pistoletu Walther P-99, pistoletu maszynowego Glauberyt oraz karabinka Grot. Utrudnieniem było losowanie rodzaju broni, z której strzelał zawodnik oraz sportowy charakter strzelania - odmienny od strzelań programowych realizowanych przez policjantów w ramach doskonalenia zawodowego. Dla oczekujących na wejście na linię ognia udostępniono kręgielnię. Sztab zawodów mieścił się w hotelu „Kuźnia Napoleońska”, który posiada status obiektu rekomendowanego przez IPA. Tu Fabryka Broni zorganizowała stanowisko promocyjne, udostępniając policjantom do przetestowania „na sucho” karabinek reprezentacyjny Grot z bagnetem, pistolety P-99 i PR 15 (VIS 100), wiatrówkę FB Eagle, karabinki Grot w wersji C16 FB, SKBW, MSBS bezkolbowy z i bez granatnika.

Zawodnicy walczyli o medale oraz puchary i nagrody rzeczowe: Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu (1 miejsce), Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu Sp. z o.o. (2 miejsce) oraz Przewodniczącego Regionu IPA Radom (3 miejsce). Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

W rywalizacji najlepsi okazali się policjanci z KPP w Lipsku, srebro przypadło komendzie powiatowej z Sierpca, a brąz drużynie z KMP Siedlce.

Pierwsze tego rodzaju zawody pokazały, że warto myśleć o kolejnych edycjach. Zdobyliśmy doświadczenie, które niewątpliwie przełoży się na jeszcze lepszą organizację imprezy. Liczymy też, że tradycyjna poczta pantoflowa spowoduje, że szefowie jednostek, które nie delegowały swoich ekip, następnym razem uznają, że jednak warto.

Za pomoc w organizacji mistrzostw dziękujemy zarówno Szefowi mazowieckiego garnizonu Policji, jak i Fabryce Broni, Panu Wojciechowi Trzcińskiemu – właścicielowi „Kuźni Napoleońskiej”, Jackowi Tarce – szefowi strzelnicy „Cel”, wspierającym naszą działalność kol. Joli Sowie, Darkowi Kulikowi, firmie Deltamed Radom. Szczególne podziękowania dla sponsora nagród rzeczowych – firmy Philipiak Milano.

 

Tekst: Krzysztof Kapturski

Zdjęcia: Dariusz Kulik, Facebook

 

  • FB
  • Shooting
  • bowling_room
  • champions
  • family_picture
  • from_behind
Copyright 2020 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon