Sekcja Motocyklowa IPA Sochaczew na Litwie

 

Zgodnie z wcześniejszymi planami i zapowiedziami 5 czerwca 2014r. członkowie Sekcji Motocyklowej IPA Sochaczew wyruszyli na kilkudniowy „podbój” Litwy. Po kilkugodzinnej podróży, zakłóconej przez nie planowane „zwiedzanie” Białegostoku (czytaj: kłopoty techniczne) nasi koledzy w godzinach wieczornych osiągnęli cel podróży, jakim była położona w pobliżu jeziora Akmena miejscowość Jogieliszkiai. Stąd mieli na wyciągnięcie ręki Troki (5km), których eksplorację rozpoczęli następnego dnia. Nie obyło się bez zwiedzania wzniesionego na przełomie XIV-XV w. zamku oraz lokalnych straganów z pamiątkami.

Kolejny dzień przeznaczyli na wycieczkę do oddalonego o 30 km Wilna. Tam nie próżnowali, zwiedzili Wileńską Starówkę wraz z Ostrą Bramą, Cmentarz na Rossie, a także zamek Giedymina, z którego podziwiali panoramę stolicy.

Jednak nie samym zwiedzaniem sochaczewski ipowiec żyje ;) W ramach przerywnika nasi motocykliści postanowili lekko odsapnąć. W tym celu skorzystali z kąpieli w pobliskim jeziorze, a także z atrakcji jakie oferowała rosyjska łaźnia parowa. Na bieżąco byli także ze specjałami litewskiej kuchni, które nie jednokrotnie urzekły ich swym smakiem.

Na zakończenie 5 dniowego pobytu nasi koledzy złożyli wizytę ipowcom z komisariatu policji w Trokach, gdzie wymienili pamiątki i zrobili sobie pamiątkową fotkę.

W sumie nasza ekipa pokonała ponad 1300km. Ich zdaniem wyprawę należy zaliczyć do udanych, a spora w tym zasługa aury, która przez cały czas wyjątkowo sprzyjała. :-)

Sekcja planuje już kolejne wyprawy; o efektach nie omieszkamy poinformować !!! :-)

SERVO PER AMIKECO

Tekst: Marcin Gawroński

 

  • Awaria_motocykla_D.
  • Cmentarz_Polski_ROSA
  • DSCN3464
  • Granica_Ogrodniki
  • Troki_Komisariat_Policji
  • Zamek_w_Trokach

Copyright 2020 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon