II RODZINNY RAJD ROWEROWY IPA REGION SOCHACZEW

 

W dniu 18 maja 2019 roku odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez IPA Region Sochaczew. Wszyscy zainteresowani tą formą wypoczynku, tj. członkowie naszej organizacji, ich rodziny oraz osoby zaprzyjaźnione spotkali się na terenie nowej siedziby KPP w Sochaczewie o godz.10:00. Sobotni poranek nie napawał optymizmem, a mimo to na starcie była nas duża gromada śmiałków. Miło było obserwować radość i podekscytowanie z udziału w tym wydarzeniu wielu pociech w wieku od 2 do kilkunastu lat.

Na rozpoczęciu przewodniczący naszego regionu kol. Paweł Dubielecki serdecznie wszystkich przywitał, a następnie przypomniał nie tylko zasady obowiązujące na rajdzie, ale także podstawowe przepisy ruchu drogowego z naciskiem na korzystanie ze ścieżek rowerowych i używanie elementów odblaskowych (kamizelek pozyskanych od Urzędu Miasta Sochaczew dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Piotra Osieckiego).

 

Rajd poprowadził komandor - kol. Tomasz Wojciechowski, a o bezpieczeństwo dbali policjanci sochaczewskiej drogówki, za co im jeszcze raz gorąco dziękujemy.

 

Trasa rajdu prowadziła przez piękne mazowieckie wsie, oraz szlaki Puszczy Kampinowskiej. Z całą pewnością leśny odcinek zapisał się na długo w pamięci wielu młodszych ale i starszych doświadczonych cyklistów, z uwagi na piękno przyrody ale i kilka wylanych kropel potu.

 

Uczestnicy nie zapomnieli złożyć hołdu poległym w puszczy w czasie II Wojny Światowej żołnierzom; w chwili zadumy zapalono tzw. bezpieczny znicz.

 

Metą rajdu był ośrodek "Dolina Słońca", gdzie przy ognisku pieczono pyszne kiełbaski, dzielono się wrażeniami z 30 kilometrowej trasy.

 

Podsumowując sprawdziło się powiedzenie "do odważnych świat należy" i ci którzy nie wystraszyli się zmiennej tego roku majowej aury przeżyli wspaniałą przygodę.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie, dobre towarzystwo, wzajemnie wsparcie i życzliwość.

 

 

                                                                                  W imieniu zarządu oraz własnym

                                                                                       Tomasz Wojciechowski

 

  • IMG_20190518_101213
  • IMG_20190518_105920
Copyright 2020 IPA Mazowiecka Grupa Wojewódzka. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon